Kineziologinis teipavimas

Tai japonų sukurtas metodas, kurio metu per odą yra stimuliuojama propriorecepcija, funkcionaliai stabilizuojami sąnariai ir mažinamas skausmas. Kineziologinio teipo savybės (storis, elastingumas) prilygsta odai ir nesukelia alerginių reakcijų, nes yra pagamintas iš 100% medvilnės ir 100% akrilino klijų. Teipas leidžia odai kvėpuoti, yra atsparus vandeniui ir išsilaiko 4-5 dienas. Kineziologinį teipą galima taikyti bet kuriam žmogaus kūno sąnariui ar raumeniui, o taikant skirtingas teipavimo metodikas pasiekiamas norimas rezultatas.

Kineziologinis teipavimas buvo sukurtas remiantis žmogaus raumenų ir odos savybėmis. Teipavimas teigiamai veikia žmogaus organizmą:

  • Per odą stimuliuojama propriorecepcija;
  • Koreguojama fascijos funkcija;
  • Atliekamas audi
  • Gerinamas kraujotaka, limfos apytaka ir metabolizmas esant uždeginimiaim procesui;
  • Atliekama raiščių ir sausgyslių korekcinė funkcija, funkcionaliai įmobilizuojamas sąnarys.

Teipavimas gali būti taikomas tiek vaikams, tiek suagusiems ar moterims nėštumo metu. Kineziologiniai teipai yra žydros, rožinės, žalios, juodos ar kūno spalvos. Remiantis teipavimo metodo išradėjais, spalvos pasirinktos neatsitiktinai, tai – spalvų terapija. Prieš pradedant teipuoti kineziterapeutas įvertina kuri spalva geriausiai veikia pacientą. Daugelis mano, kad tai gali būti nereikšmingas dalykas, tačiau kaip rodo praktika, terapijoje net menkiausia smulkmena yra labai svarbi.

Kineziologinį teipavimą savo praktikoje taiko kineziterapeutai, reabilitologai, sporto medicinos gydytojai bei daugelis kitų specialistų. Specialistas atlikęs išsamų žmogaus funkcinį vertinimą ir taikydamas tinkamas teipavimo technikas greitai pasiekia veiksmingų rezultatų tiek reabilitacijoje, tiek sporte ar kasdieniame kliento gyvenime.