Kineziterapija

Tai yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Kineziterapijos biologinis pagrindas yra raumenų veikla, stimuliuojanti gyvybines funkcijas. Jos tikslas – stiprinti visą organizmą ir traumuotą organą. Svarbiausias gydymo pagrindas – specialūs fiziniai pratimai, sudaryti pagal tam tikrą metodiką atsižvelgiant į ligos ar traumos gydymo laikotarpius.

Kas yra Kineziterapeutas?

Tai specialistas, išmanantys žmogaus judėjimą, gebantys diagnozuoti jį ribojančius veiksnius ir galintys pasiūlyti sutrikusio mobilumo atkūrimo būdus.  Savo darbe kineziterapeutai koreguoja ir apsaugo nuo daugelio fizinių problemų, nulemtų sporto, darbinės traumos, senėjimo ar ilgo neveiklos periodo.

Diagnozavęs sutrikimą, kineziterapeutas parengia gydymą, kurio tikslas – atkurti judesius ir sumažinti skausmą ir/ar judėjimo ribojimus, kartu išaiškinant pacientui atliekamų procedūrų įtaką jo sveikatos būklei. Šiame procese reguliariai vertinama asmens daroma pažanga, nes priklausomai nuo rezultatų gali būti keičiama gydymo eiga, pasitelkiamos kitos priemonės. Gydymo eiga – tai bendradarbiavimu grįstas procesas – pacientui patariama, kaip savarankiškai koreguoti savo būklę, tęsti gydymą namuose. Taip padedama apsisaugoti nuo galimų ligos recidyvų ar komplikacijų. Mūsų klinikoje vyksta individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai. Sudaromos profesionalios, individualios kineziterapijos programos, konsultuoja kvalifikuoti specialistai. Kineziterapija taikoma suaugusiems, kūdikiams bei vaikams:

  • sergantiems nervų sistemos ligomis;
  • esant raumenų, kaulų, sąnarių pažeidimams;
  • sergantiems kvėpavimo sistemos ligomis;
  • siekiant ligų profilaktikos bei optimalaus organizmo funkcionavimo.

Atsižvelgiant į ligonio būklę skiriami aktyvūs ir pasyvūs kineziterapijos metodai. Aktyvios kineziterapijos metu ligonis juda pats. Pasyvioji kineziterapija – kada ligonis yra pasyvus, o įvairias manipuliacijas rankomis, prietaisais, aparatais atlieka kineziterapeutas.